Ανθρώπινο Δυναμικό

Leasing Sales Executive

Η Autohellas ήταν η πρώτη που εισήγαγε το Operating Leasing στην Ελλάδα το 1989, με την επωνυμία Hertz. Έκτοτε, έχει αφιερωθεί σε έναν μόνο στόχο: να προσφέρει τις καλύτερες υπηρεσίες διαχείρισης εταιρικού στόλου στους πελάτες της, μειώνοντας παράλληλα το κόστος διαχείρισης και λειτουργίας. Χάρη στο ενεργητικό της και τη μακρόχρονη εμπειρία της, η Autohellas είναι κορυφαία στον κλάδο της.

Η Autohellas Hertz αναζητά Leasing Sales Executive για να ενταχθεί στην ισχυρή της ομάδα Leasing!

Αρμοδιότητες

  • Επιτυχής ανάπτυξη λογαριασμών πελατών
  • Αποτελεσματική επικοινωνία σε καθημερινή βάση με υποψήφιους πελάτες προκειμένου να διευρυνθεί η πελατεία
  • Διεξαγωγή επισκέψεων, παρουσίαση χαρτοφυλακίου Hertz και πλεονεκτημάτων σε υποψήφιους και υπάρχοντες πελάτες
  • Προσδιορισμός των αναγκών των πελατών και πρόταση κατάλληλου συνδυασμού προϊόντων/υπηρεσιών
  • Προετοιμασία προσφορών και διαπραγμάτευση με πελάτες
  • Διαχείριση όλων των σχετικών εγγράφων
  • Δημιουργία ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες
  • Συνεχής ενημέρωση για τον κλάδο του αυτοκινήτου
  • Εκπλήρωση και υπέρβαση στόχων πωλήσεων
  • Αναφορά στον Διευθυντή Πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κατά προτίμηση κάτοχος πτυχίου Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Μάρκετινγκ/ Οικονομικών Επιστημών
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία στις πωλήσεις ή/και στην επιχειρηματική ανάπτυξη σε περιβάλλον προσανατολισμένο στις υπηρεσίες με αποδεδειγμένο ιστορικό
  • Άριστη χρήση της αγγλικής γλώσσας στη γραπτή και προφορική επικοινωνία
  • Άριστη γνώση Η/Υ, συμπεριλαμβανομένων των δεξιοτήτων typing και της ικανότητας πλοήγησης σε πολλαπλά συστήματα υπολογιστών
  • Ισχυρές επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες και ικανότητα εύρεσης και προσέγγισης λήψης αποφάσεων
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από αυστηρές προθεσμίες
  • Δυναμική προσωπικότητα και ταυτόχρονα ομαδικό πνεύμα

Για να κάνετε αίτηση στείλτε το βιογραφικό σας μέσω email εδώ.

TOP

Πληκτρολογείστε για αναζήτηση